Eksklusiivseid kohvid on teistmoodi töödeldud ning kohvitaimed kasvavad vähestes kohtades.
Nii Geisha, kui ka Ethiopian Forest Coffee, pärinevad Etioopiast. Mõlemad on ürgse alatooniga – Ethiopian Forrest Coffee sai elu metsikust taimest, Geisha esimesed kohvipuud aga külast Gesha’st (mille järgi on saanud ka oma nime). Geisha on pikk ja sihvakas uba, 30 protsenti vähem kofeiini, kui teistes kohvisortides ja maitse on marjane ning kohati tsitruseline. Ethiopian Forest Coffee maitse meenutab kirssi, aroom on värske ja täidlane.
Eksklusiivsete kohvisortide hulka kuulub ka Aged Sumatra, mida enne röstimist ladustatakse toorelt kolm aastat. Maitselt kerge happesusega, siidine ning magus.
Indian Monsooned Malabar on eriti mahe kohv. Maheduse põhjustajaks on India mussooni tuuled. Mussoontuulte mõju avastati kohvi eksportimisel Indiast Euroopasse. Teekond oli pikk ning ubade maitse ja värvus muutusid päikese ja mussoontuulte mõjul. Tänapäeval taasluuakse seda unikaalset maitsestruktuuri tehislikult soolase õhuga.
Ka Galapagos‘e kohviube kuivatatakse sooja päikese käes. Oad kasvavad vulkaanilistel mäestikel ja on 100 protsenti orgaanilised. Ube korjatakse käsitsi kõige värskemate kirsside hulgast. Oad läbivad märgtöötlemise allikaveega, koorimisjäägid lähevad taaskasutusse väetisena. Maitse on rikkalik, magushapu ja aroom intensiivne. Oad ise on suuremad kui teistel kohvisortidel, nopitakse samadelt puudelt, mille prantslased panid mulda 140 aastat tagasi.
Hawai’i Kona kohv on samuti seotud vulkaaniliste mäestikega Mauno Loa’l Havai saarestikus. Saarel on kohvipuudele ideaalsed tingimused. Tema oad töödeldakse läbi masina, mis eemaldab üleliigse prahi ning pärast kuivatatakse neid päikese käes. Hiljem sorteeritakse oad vastavalt kujule ja suurusele. Maitselt on Hawai’i Kona täidlane, kergelt pähkline, madala happesusega ning kaneeli järelmaitsega.
Kopi Tongkonan on tuntud trummi kujuliste puust pakendite ning kerge lagritsa maitse poolest. Seda Indoneesia kohvi kasvatatakse 1,5 tonni aastas, kuid välja valitakse üksnes 300 kg ube. Kohvipuud kasvavad eraldi aedades, värskelt korjatud oad pannakse puitvaatidesse. Oad pestakse allikaveega ja pannakse 3-4 nädalaks lõunamaa päikese kätte kuivama. Lõpuks pakendatakse kohvioad käsitsi valmistatud puitpurgikestesse.
Jamaica Blue Mountain kohvi kasvatatakse Jamaikal, tegemist on väga eksklusiivse kohviga. Jamaika udune keskkond aeglustab kohvitaime kasvu, mis annab kohvile eripärase aroomi. Maitse on väga tugev ja puhas, olenevalt röstist ka pähkline.
Maailma üheks eksklusiivsemaiks kohviks peetakse Kopi Luwak‘i, tema (kuri)kuulsuse allikaks on tsiibetite kassilised ehk puu otsas elavad muskuskassid. Tsiibetkassi seedekulgla läbinud kohvioad korjatakse käsitsi. Luwak’i kohvi vähene saadavus ja ebamugav korjamisprotsess ajab tema hinna äärmiselt kõrgele, seetõttu kopeeritakse Luwak’i kohvi maitse kujunemist teiste loomadega nagu näiteks sead. Maitselt on Kopi Luwak karamelli- ja šokolaadi maitseline. Kopi Luwak‘i juues võid end tabada mõttelt – kust tuli mõte hakata kohviube korjama looma väljaheidetest? Inimmõistus töötab vahel müstiliselt, aga ehk arvas keegi, et maast on ube lihtsam korjata, kui puu otsast noppida.