Kui JURA Z6 espressomasin jazzlaulja ja –helilooja Kadri Voorandi juurde jõudis, oli Kadri uue plaadi “Armupurjus” lõppviimistlus juba alanud.
Hilisöised, õigupoolest hommikusse venivad töötunnid tuliuue plaadi kallal nõuavad jõudu ja vastupidamist, erksust ja süvenemist. JURA Z6 sisenes loomeprotsessi hiljukesi, pakkudes Kadri köögikapil nii head kohvi kui ka vaikset seltsi: „Elas ja toimetas mu köögikapil, ma tundsin, et ei ole üksi“.
JURA espressomasin oli Kadri koduköögis esimest korda ja selgus, et „…JURA on nagu elusorganism Sinu kööginurgas – arvasin, et temaga ei pea üldse mitte mitte midagi tegema, aga päris nii see ei ole, masin tahab aegajalt sinu hoolt ja tähelepanu.“
Tavapärane kohvikogus suurenes kahelt tassilt muidugi enamale. Oli see nüüd plaadivalmimise protsessi eriline intensiivsus või oli süüdi JURA Z6, kes senise Moka kannu ja pätikohvi unarusse tõrjus – aga kööki sammumas leidis Kadri end sagedamini kui enne JURA külaskäiku. „Ma ei joo kohvi, et ärkvel püsida, vaid sellepärast, et see mulle maitseb. Väga!“ Ja et Kadri jaoks pole kohv kunagi unesegaja ei olnud, siis võis köögikülastus sattuda üsna veidrale tunnile ööpäevas – ja ei iial olla mureks uinumisel.
Kadri, kui piimakohvisõber, avastas Itaalia-reisil enda jaoks espresso ja harjus kohvi jooma ka ilma piimata. Lauljatar ütleb, et ta lihtsalt vajab oma ellu pidevaid maitseelamusi.
Kadri kohvikukülastus näeb välja enamasti selline – kõigepealt kohv, siis söök ja lõpetuseks kohv. Sest et kohv maitseb. Viisaka cappuccino-fännina ei hakka ta kunagi kohvikus häälekalt nurisema, aga kui tellitud kohv ikka hea ei ole, siis… teeb see lihtsalt kurvaks. Ja heas cappuccinos PEAB olema korralik espresso ja NB! võtmetähtsusega on see piimavaht! Piimavahu suhtes oskab Voorand olla ülikriitiline – vahu struktuur ja temperatuur peavad olema nagu nad peavad olema! Ja kui piimavaht on korralik ja täiuslik, annab ta kõik muu andeks. Hea kohv Kadri moodi algab heast oast tumeda rösti ja tugeva maitsega. Ja grande finale on piimavahumütsike paraskuumal lemmikkohvil.
Kadri jõudmine jazzini oli talle enesele täiesti ootamatu. Klaverit hakkas ta mängima juba 5 aastaselt, aga Lahemaa Rahvamuusikute kollektiivis mängis Kadri hoopis viiulit – puhtalt kuulmise järgi ja ilma õppimata. Ja just sealt see improviseerimise tuhin ka alguse sai.
Koolis oli Kadri reaalainetes väga tugev – lemmiktund oli matemaatika ja kindel plaan nägi ette kõrghariduse omandamise reaalainetes. Siis viimasel hetkel otsustas Kadri proovida ikkagi ka Muusikaakadeemiasse klaveri erialale. Ettevalmistuskursustel soovitas Piret Kips Kadril aga hoopis laulmist proovida, just sinna tema sisse ka sai ja nii see läks…
Näeme Jazzkaarel!
Head muusikat ja head kohvi soovides
KAFO
Vaata ka:
Kohvijutud Anne Ermiga
Kohvijutud Sofia Rubinaga
Kohvijutud Siim Aimlaga
Kohvijutud Peedu Kassiga
Kohvijutud Liina Saarega